رازهایی درباره زندگی شخصی مدیر تلگرام پاول دوروف

bh4vv7bvpidg4qspbznd رازهایی درباره زندگی شخصی مدیر تلگرام پاول دوروف

پاول دوروف مدیرعامل 32 ساله تلگرام، برنامه پیام رسانی رمزنگاری شده است که بعد از فرار از روسیه با ثروت 260 میلیون دلاری خود آن را ساخت.

ویکی پدیا در خصوص وی می‌نویسد :

پاوِل والِریویچ دورُف (به روسی: Па́вел Вале́рьевич Ду́ров) (زادهٔ ۱۰ اکتبر ۱۹۸۴) یک مهندس رایانه اهل روسیه است. او یک کارآفرین است که بیشتر برای تأسیس شبکه اجتماعی وی‌کی و پیام‌رسان تلگرام شهرت دارد.[۲] پاول برادر کوچک‌تر نیکلای دورف است.

زندگی‌نامه

وی در اکتبر ۱۹۸۴ در شهر سن پترزبورگ در کشور روسیه متولد شد، اما بیش‌تر دوران کودکی خود را در شهر تورین ایتالیا سپری کرد. پدر پاول دکتر والری دورف، لغت‌شناس بود و در ایتالیا کار می‌کرد.

to6r4sg1xejxjnw4sdl رازهایی درباره زندگی شخصی مدیر تلگرام پاول دوروف

او را “مارک زاکِر بِرگ”ِ روسیه خطاب کرده اند

در آگوست 2014 نشریه Nordic Business Report، پاول دورف را متعهد ترین رهبر اروپای شمالی زیر 30 سال لقب داد و در سال 2017، برای پیوستن به رهبران جوان در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) انتخاب شد.

دورف بخاطر شیوه زندگی منحصربفرد خود شناخته شده است: فقط لباس سیاه می پوشد، به طور مداوم به اطراف جهان سفر می کند، تعقیب او توسط گروه های مسلح Kremlin، و موشک های کاغذی ساخته شده از پول که از پنجره دفتر خود به بیرون پرت کرد.

1gp14aewnx36bihgkdy رازهایی درباره زندگی شخصی مدیر تلگرام پاول دوروف

تصویری از کودکی مدیرعامل تلگرام

او برنامه نویسی را در مدرسه یاد گرفت، و از آن برای تغییر صفحه نمایش خوش آمدید در شبکه مدرسه، برای توهین به معلمی که دوست نداشت، استفاده کرد. او با برادر بزرگتر خود نیکولای دوروف که او هم برنامه نویسی می دانست، صمیمی بود.

پس از ترک دانشگاه در سال 2006، برادران دوروف، VKontakte را راه اندازی کردند، یک شبکه اجتماعی به زبان روسی که مانند فیسبوک کار می کند. این برنامه فوق العاده محبوب بود و تا 350 میلیون کاربر رشد پیدا کرد.

دوروف مقدار زیادی از پول خود را این سایت به دست آورد. گزارش می شد که سهام او دارای ارزش خالص 260 میلیون دلار است.

دوروف بخاطر لباس های منحصربفرد خود شناخته شده است. او مانند شخصیت نئو در ماتریکس فقط لباس سیاه می پوشد.

VKontakte دارای پنج یا شش طبقه، مسقر در مرکز سنت پترزبورگ بود.

در سال 2012 دوروف و برخی از کارکنان او موشک های کاغذی از پول به ارزش بیش از 1000 پوند را ساختند و از پنجره دفتر خود به داخل جمعیت انداختند. این هواپیماهای کاغذی از اسکناس های 50 پوندی ساخته شده بود.

VKontakte به عنوان یک مرکز توسط معترضان ضد دولتی که رویدادها را برای حمایت فعالان سیاسی Alexei Navalny سازماندهی می کردند، مورد استفاده قرار گرفت.

در سال 2011 دوروف با به اشتراک گذاری یک عکس به درخواست های دولت برای کنترل بیشتر بر سایت پاسخ داد. پیام او به Kremlin مشخص بود: دوروف آنچه که می خواهند را انجام نمی دهد.

دوروف ادعا می کند که مردان مسلح با لباس های نظامی آن شب به آپارتمان او وارد شده اند.

او به تدریج کنترل VKontakte بر سرمایه گذاران وابسته به Mail.ru را از دست داد، و یک مبارز باقی ماند و یک عکس در اینستاگرام پست کرد که در آن انگشت وسطی خود را به سرمایه گذاران نشان داد.

در سال 2013 دوروف متهم به رد شدن بر روی پای یک افسر پلیس با یک ماشین مرسدس بنز سفید در مسکو شد. اما او این اتهام را رد کرد و ادعا کرد که او حتی نمی تواند رانندگی کند.

دوروف کنترل خود بر VKontakte را از دست داد و از درخواست ها برای نرفتن به دفتر پلیس برای بازجویی چشم پوشی کرد. پلیس در نهایت به دفتر VKontakte حمله کرد اما دوروف در آنجا نبود. او چند روز قبل با پرواز از فرودگاه Pulkovo کشور را ترک کرده بود.

برادران دوروف یک برنامه پشتیبان داشتند. آنها مخفیانه یک شرکت در Buffalo نیویورک تاسیس کردند و برخی از کارکنان وفادار VKontakte هم به آمریکا رفتند.

این پروژه مخفی در نیویورک تلگرام بود، یک برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده که جاسوسی کاربران را برای دولت فوق العاده دشوار می سازد. به طریقی یک پاسخ به نفوذ Kremlin به VKontakte بود.

بنا به گزارشات دوروف یک میلیون دلار از پول خود را صرف اجرای تلگرام در هر ماه می کند و تلگرام در حال حاضر هیچ گونه درآمدی برای او ندارد.

دوروف با چهار نفر از کارکنان خود به سراسر جهان سفر می کند و از Airbnb برای اقامت در شهرهای مختلف استفاده می کند.

او در ماه فوریه به مناسبت رسیدن به 100 میلیون کاربر فعال ماهانه تلگرام یک جشن بزرگ در بارسلونا راه انداخت.

David Blaine با ترفندهای جادویی خود جمعیت را در این جشن سرگرم کرد.

دوروف در حال حاضر دارای ماشین و راننده شخصی خود است و بدین ترتیب اتهامات در مورد گذشتن از روی پای افسر پلیس را خود دور می کند.

دوروف به طور مداوم در سراسر جهان حرکت می کند و هر چند ماه یکبار مکان خود را تغییر می دهد. به احتمال زیاد بازگشت او به روسیه خطرناک خواهد بود اما او به یک قهرمان برای فعالان حریم خصوصی در کشور تبدیل شده است.

در همین رابطه...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *