اموزش ارسال لایو لوکیشن تلگرام ۴.۴

telegram live location اموزش ارسال لایو لوکیشن تلگرام 4.4

نسخه جدید اپلیکیشن اجتماعی تلگرام Telegram ورژن 4.4 اپدیتی را ارائه کرده است که در آن میتوانید موقعیت مکانی خود را به مدت زمان معینی برای دیگران به نمایش بگذارید تا از مسیرهایی که رفت و امد میکنید مطلع شوند.

یکی از قابلیت های جدیدی که تلگرام در انتشار نسخه جدید خود، یعنی آپدیت 4.4 تلگرام، ارائه نموده است، قابلیت ارسال لایو لوکیشن در تلگرام می باشد. با استفاده از این قابلیت شما قادر خواهید بود تا برای یک زمان مشخص، موقعیت خود را برای دوستانستان به اشتراک بگذارید. همانطور که از اسم این ویژگی جدید تلگرام پیداست، ارسال لوکیشن به صورت لایو، یعنی موقعیت لحظه به لحظه شما، برای دیگران ارسال خواهد شد. از این قابلیت هم می توانید در چت های خصوصی استفاده کنید و هم در چت های گروهی. در این مطلب قصد داریم آموزشی ارسال لایو لوکیشن در تلگرام را برای علاقه مندان قرار دهیم تا از این طریق بتوانید با این قابلیت جدید در تلگرام آشنا شده و آن را در گفتگوهای روز مره تان به کار ببندید.

برای ارسال لایو لوکیشن در تلگرام ، ابتدا باید تلگرام خود را به آخرین نسخه آن، یعنی از نسخه 4.4 به بعد آپدیت نمایید. پس از انجام به روز رسانی تلگرام خود، همانند آنچه که برای ارسال لوکیشن معمولی در تلگرام انجام می دادیم باید برای ارسال لایو لوکیشن در تلگرام نیز، انجام دهیم. لایو لوکیشن امکانی است که با استفاده از آن می توانید دوستان و مخاطبین خود را ردیابی کرده و به آن ها در یافتن مکانتان، کمک نمایید. برای این منظور ابتدا صفحه چت شخص و یا گروهی را که قصد به اشتراک گذاری موقعیت خود را با او دارید، انتخاب نمایید. سپس از طریق گزینه شبیه به گیره کاغذ، در پایین صفحه سمت راست، گزینه Location را انتخاب نمایید. در مرحله سوم روی گزینه Share my location for را انتخاب نمایید تا از این طریق بتوانید لوکیشن و موقعیت خود را به صورت زنده برای دوستانتان ارسال نمایید. مراحل انجام ارسال لایو لوکیشن در تلگرام در تصاویر زیر قابل مشاهده است.

1 اموزش ارسال لایو لوکیشن تلگرام 4.4

نحوه ارسال لایو لوکیشن در تلگرام

در مرحله بعد منویی به شما نمایش داده خواهد شد که از طریق آن می توانید تعیین نمایید که لوکیشن لایو در تلگرام برای چند دقیقه فعال باشد. به عنوان نمونه اگر 15 دقیقه را انتخاب کنیم و گزینه Share را همانند تصویر شماره 4 را انتخاب نماییم، در این صورت اطلاعات موقعیت ما برای 15 دقیقه به صورت لحظه ای برای فردی که ارسال نموده ایم، فرستاده خواهد شد و وی قادر است تا 15 دقیقه از موقعیت لحظه به لحظه ما آگاه گردد. پس از انتخاب مدت زمان ارسال لایو لوکیشن در تلگرام ، تصویر همانند شکل شماره 5 به نمایش درخواهد آمد که با حرکت شما و تغییر موقعیت، تغییر خواهد نمود. برای بستن لایو لوکیشن در تلگرام ، می توانید مستقیما اقدام به پاک نمودن پیام نمایید و یا از طریق نوار نوتیفیکیشن و با کلیک روی گزینه Stop Sharing Location، به ارسال لایو لوکیشن در تلگرام خاتمه دهید.

2 1 اموزش ارسال لایو لوکیشن تلگرام 4.4

دانلود تلگرام جدید

در همین رابطه...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *